Školní jídelna

Ve školní kuchyni připravují paní kuchařky chutná jídla pro děti MŠ, pro žáky ZŠ i pro zaměstnance školy. Snažíme se sestavovat jídelníček tak, aby strava byly nejen chutná, ale i pestrá a zdravá.

V souladu se současnými výživovými trendy obohacujeme jídelníček o celozrnné pečivo, obiloviny (jáhly, pohanka, ovesné vločky), dostatek ovoce a zeleniny. Z masa vybíráme zvláště drůbež, ryby a netučné části vepřového a hovězího. Sladká jídla z bílé mouky, smažená jídla, hutné omáčky s knedlíkem apod. dětem nabízíme výjimečně.

Učíme je tak přirozenou cestou budovat si správné stravovací návyky jako nedílnou součást zdravého životního stylu.

Podle vyhlášky 107/2005 Sb. o školním stravování jsou strávníci zařazováni do věkových skupin po dobu celého školního roku, ve kterém dosahují věku dle kategorií.

Prodej stravenek

Stravenky  se prodávají v základní škole u provozářky školní kuchyně paní Hnilicové. Termín prodeje stravenek mají žáci zapsán v deníčku s dostatečným předstihem.Od října  2016  si rodiče mohou vybrat, zda budou stravenky hradit hotově či bezhotovostně. Rodiče si vyberou jednu možnost a ta platí po celý školní rok.

Cena stravenek

Věková skupina         7 – 10 let             23,- Kč

11 – 14 let            24,- Kč

Přihlašování obědů

Žáci si razí stravenku den předem v základní škole číslicí 1 - 5, kdy číslo jedna znamená pondělí, číslo 5 znamená pátek. Pokud si žák zapomene narazit stravenku nebo se vrátí po nemoci do školy, musí rodič žáka telefonicky na oběd přihlásit ve školní jídelně  v době od 7.10 do 7.30 hodin.

Odhlášení obědů

Žák má právo v době pobytu ve škole odebírat denně oběd. Totéž právo má i v době prvního dne nemoci, kdy oběd nemohl být do 7,30 hod zrušen. Tento den se považuje za pobyt žáka ve škole a strava je vydána do přinesených nádob.

V ostatní dny, kdy žák ve škole přítomen není, nemá nárok na zvýhodněnou cenu stravy a je povinen si jídlo odhlásit. Pokud tak neučiní, musí jídlo uhradit v plné výši.

Telefonní číslo pro odhlašování obědů

Školní  kuchyň :                       577 991 947

Mateřská škola :                      577 991 107

Oběd musí být odhlášen do 7,30 hod

Týden od 24. 6. 2019 2019  - 28. 6. 2019

Pondělí:

Corn flake s mlékem,čaj,ovoce,čaj (7,1/1)

Polévka uzená s bulgurem   (1/1,9)

Sekaná z rybího filés brambory,čaj   (1/1,4,3)

Jogurtové mlékos rohlíkem  (1/1,7)

Úterý:

Chléb s pomazánkou ze strouhaného sýra,mléko,ovoce,čaj   (1/1,7)

Polévka brokolicová s květákem

Zapečené těstoviny s uzeným masem,okurek   ( 7,3,1/1)

Chléb,rama,zelenina,mléko(1/1,7)

Středa:

Rohlík s máslem,kakao,ovoce,čaj (1/1,7)

Polévka špenátová    (7,1/1)

Kuřecí řízek s bramborovým salátem, čaj   (3,7,1/1)

Lentilkový oplatek, čaj  (1/1)

Čtvrtek:

Toustový chléb s masovou pomazánkou,čaj,ovoce,čaj   (1/1)

Polévka jarní

Vepřový guláš s chlebem  (1/1)

Ovocná miska,čaj

Pátek:

Chléb s drožďovou pomazánkou,čaj,ovoce,čaj   (7,1/1)

Polévka masový krém   (7,1/1)

Zelenina na páře s brambory

Cereální tyčinka,čaj

Změna jídelníčku vyhrazena!            Pitný režim po celý den     zajištěn!!!

Čísla uvedená v závorce u jednotlivých jídel obsahují alergeny! Viz tabulka-přehled alergenů

Alergeny  ve školní jídelně

1.  OBILOVINY OBSAHUJÍCÍ LEPEK /pšenice  1/1, žito 1/2, ječmen 1/3 , oves 1/4, špalda 1/5, kamut 1/6 a  jeho hybridní odrůdy/

2.  KORÝŠI    / výrobky  z nich/